Po zakończeniu budowy niezbędny jest pomiar powykonawczy budynku. Celem jest zaktualizowanie mapy zasadniczej o dany budynek, wraz z przestrzennym zagospodarowaniem terenu, kontrolę zgodności z projektem oraz uzupełnienie bazy informacji EGiB.
Inwentaryzacja powykonawcza budynku na czym polega
W momencie zakończenia prac budowlanych, geodeta sporządza mapę inwentaryzacji powykonawczej, która jest podstawą do wpisania nowopowstałego obiektu budowlanego do państwowego zasobu geodezyjno kartograficznego.
Inwentaryzacja stwierdza zgodność stanu faktycznego. W przypadku pozytywnego zaopiniowania będzie dokumentem niezbędnym do zakończenia budowy i pozwolenia na użytkowanie obiektu.
Informacje niezbędne do pomiarów powykonawczych
- dane lokalizujące przedmiot zlecenia tzn. nazwę obrębu ewidencyjnego, numer działki, adres
- projekt budowlany domu lub innego obiektu budowlanego
- kserokopię Decyzji Pozwolenie na Budowę
Etapy prac podczas pomiarów powykonawczych budynków
Jeśli budowa twojej inwestycji się zakończyła, wszystkie dokumenty niezbędne do pomiarów są przygotowane czas zaprosić geodetę na inwentaryzację powykonawczą. W trakcie prac inwentyrazycyjnych geogeta:
- zgłasza prace geodezyjne w odpowiednim miejscowo Miejskim lub Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej
- wizytuje nieruchomość i przeprowadza niezbędne pomiary
- sporządza dokumentację geodezyjną
- przekazuje dokumentację do Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej
- po weryfikacji dokumentacji i dopełnieniu formalności związanych z odpowiednimi opłatami geodeta odbiera mapy powykonawcze
Szukasz geodety w Olsztynie? Służę fachową pomocą w zakresie inwentaryzacji powykonawczej budynków. Koniecznie sprawdź pełną ofertę usług geodezyjnych, które pozwolą przejść proces inwestycyjny sprawnie i bez zbędnych problemów.