Celem rozgraniczenia nieruchomości jest ustalenie przebiegu granic, tzn. określenie położenia punktów i linii granicznych, stabilizację tych punktów na gruncie oraz sporządzenie odpowiedniej dokumentacji.

Kiedy stosuje się rozgraniczenie nieruchomości

Rozgraniczenie granic to postępowanie przed organami państwowymi mające na celu ustalenie granic nieruchomości. Proces przeprowadza się, gdy granice stały się sporne lub brak jest innej możliwości ustalenia granic. By doszło do rozgraniczenia należy złożyć wniosek w odpowiedniej jednostce samorządu terytorialnego. Na wniosek gmina wyznaczy geodetę do przeprowadzenia procesu rozgraniczenia. Podobny proces może odbyć się gdy sprawa rozgraniczenia trafi do sądu, wtedy to sąd wyznacza uprawnionego geodetę, który w ramach stosownych prac określa prawidłowy przebieg granic działki

 

Szukasz geodety w Olsztynie? Służę fachową pomocą w zakresie rozgraniczania nieruchomości. Koniecznie sprawdź pełną ofertę usług geodezyjnych, które pozwolą przejść proces inwestycyjny sprawnie i bez zbędnych problemów.